Przepraszamy. Niczego nie znaleźliśmy.

  • USŁUGI PUBLICZNE. TECHNISCHE BETRIEBE KONSTANZ STAWIAJĄ NA UNIWERSALNY FUSO CANTER.

UTRZYMANIE I PIELĘGNACJA PRZESTRZENI PUBLICZNEJ MIASTA TO ZADANIE TECHNISCHE BETRIEBE KONSTANZ (TBK). W SKŁAD ZESPOŁU SPÓŁKI KOMUNALNEJ WCHODZI RÓWNIEŻ KILKA CANTERÓW FUSO.

Opróżnianie ponad 800 publicznych koszy na śmieci na terenie całego miasta, pielęgnacja tysięcy drzew w miejskim parku krajobrazowym oraz odpowiednie utrzymanie sześciu cmentarzy z około 24.000 grobów – to tylko trzy z dziesiątek różnych czynności, które pracownicy służb zakładu usług technicznych miasta Konstancji – TBK, wykonują każdego dnia. „Dbają o to, aby przestrzenie publiczne w mieście były i pozostały czyste, uporządkowane i nadające się do zamieszkania” – czytamy w folderze firmowym TBK. W przypadku wsparcia mobilnego TBK stawia na FUSO Canter, który idealnie nadaje się do użytku komunalnego.

FUSO CANTER CZUJE SIĘ JAK W DOMU NA WSZYSTKICH OBSZARACH MIEJSKICH

Mesud Gök jeździ jednym z tych Canterów i robi nim prawie 10.000 kilometrów rocznie podczas swoich regularnych rund po malowniczym miasteczku nad Jeziorem Bodeńskim w ramach służby oczyszczania miasta. 7,5-tonowa ciężarówka w typowo miejskim pomarańczowym kolorze to model 7C18 z zabudową śmieciarki firmy Zoeller. Dzięki kompaktowym wymiarom i zwrotności swojej śmieciarki Mesud Gök może nie tylko bez problemu prowadzić Cantera przez często wąskie uliczki starówki Konstancji, ale także wzdłuż promenady nad jeziorem. Canter ze swoją dużą ładownością jest tu w sam raz, w końcu z samych tylko publicznych pojemników na odpady służby oczyszczania miasta usuwają około 450 ton odpadów rocznie.

Inny FUSO Canter jest wykorzystywany do pielęgnacji cmentarzy, gdzie 7,5-tonowy hakowiec zbiera gromadzące się odpady zielone. W Konstancji znajduje się jeden cmentarz główny i pięć cmentarzy lokalnych. W sumie pracownicy działu opiekują się około 17 hektarami tzw. terenów pielęgnacyjnych cmentarza, które są rozplanowane w formie parku i powinny być zawsze w godnym stanie dla odwiedzających. Canter, wyposażony w pojemnik z bardzo wysokimi ścianami bocznymi zapewniającymi dużą pojemność, jest idealnym pojazdem do szybkiego usuwania odpadów po takich pracach jak koszenie trawy, przycinanie żywopłotów czy usuwanie liści.

Trzeci 7,5-tonowy Canter jest w drodze dla działu pielęgnacji zieleni i ogrodnictwa TBK, głównie do kontroli i pielęgnacji drzew w mieście. Przy 14.900 okazach jest co robić. FUSO Canter może sprostać temu zadaniu również dzięki swojej wytrzymałej, ale jednocześnie lekkiej i smukłej konstrukcji, ponieważ wiele drzew znajduje się w miejscach w centrum miasta, które są trudno dostępne i nie można do nich łatwo dotrzeć większymi ciężarówkami.

Ponadto ten Canter z praktyczną i elastyczną zabudową skrzyniową podejmuje również transporty dla działu stolarni TBK, który m.in. zajmuje się utrzymaniem 72 miejskich placów zabaw. Dwa inne FUSO Canter są wykorzystywane do utrzymania dróg. Jeden z nich został specjalnie skonfigurowany z wyjątkowo wąską kabiną kierowcy, o szerokości zaledwie 1,7 metra, dzięki czemu jest idealnym pojazdem specjalnym do pracy w najwęższych alejkach starego miasta. Wszystkie pojazdy wyposażone są w automatyczną dwusprzęgłową skrzynię biegów Duonic, dzięki czemu są niezwykle komfortowe w prowadzeniu. Dzięki funkcji pełzania pracownicy TBK mogą bez wysiłku manewrować swoim Canterem, a wspomaganie ruszania na wzniesieniu to kolejna praktyczna pomoc w codziennym użytkowaniu.

DO NASZYCH RÓŻNORODNYCH I CZĘSTO ZUPEŁNIE ODMIENNYCH ZADAŃ POTRZEBUJEMY POJAZDU, KTÓRY MOŻE BYĆ WYKORZYSTYWANY W SPOSÓB UNIWERSALNY I JEST ABSOLUTNIE NIEZAWODNY W SWOJEJ PRACY.
Andreas Haaga, szef działu zakupów centralnych w TBK

UMOWA SERWISOWA ZAPEWNIA KONTROLĘ KOSZTÓW I DOSTĘPNOŚĆ

„Do naszych różnorodnych i często zupełnie odmiennych zadań potrzebujemy pojazdu, który może być używany w sposób uniwersalny i byłby absolutnie niezawodny” – podkreśla Andreas Haaga, szef działu zakupów centralnych w TBK. Oprócz wielu możliwości konfiguracji, które czynią Cantera idealnym do zastosowań komunalnych, decydujący jest dla niego jeszcze jeden argument: możliwość kalkulacji kosztów dzięki kompletnej umowie serwisowej. Jest to szczególnie korzystne dla gmin, ponieważ oprócz wielu usług naprawczych i konserwacyjnych obejmuje również całodobową obsługę awarii lub prace kontrolne na podwoziu FUSO, w tym przegląd główny i przegląd bezpieczeństwa. W ten sposób Canter w TBK są zawsze gotowe do użycia.