Przepraszamy. Niczego nie znaleźliśmy.

  • ZIELONY KCIUK W GÓRĘ. FUSO CANTER PRZEKONUJE PROFESJONALISTÓW OD KRAJOBRAZU Z FIRMY SCHELLHEIMER GMBH.

FIRMA SCHELLHEIMER GARTEN- UND LANDSCHAFTSBAU GMBH ZMIENIA OGRODOWE MARZENIA SWOICH KLIENTÓW W RZECZYWISTOŚĆ. W ZADANIACH TRANSPORTOWYCH SPECJALIŚCI OD OGRODNICTWA I KSZTAŁTOWANIA KRAJOBRAZU POLEGAJĄ NA FUSO CANTER.

Pod pojęciem kształtowania krajobrazu kryje się dość zróżnicowana branża. Staje się to jasne najpóźniej, gdy spojrzy się na portfolio firmy Schellheimer GmbH z Wilpoldsried koło Kempten w Allgäu. Dyrektor zarządzający Lars Schellheimer i jego zespół doskonale wiedzą, co jest ważne podczas planowania i projektowania ogrodu. Znają oni każdy możliwy rodzaj roślin, są ekspertami w ich pielęgnacji i wykorzystują je nie tylko do zazieleniania ogrodów czy parków, ale także dachów czy elewacji. Układanie ścieżek, budowanie murków, instalowanie oświetlenia, a nawet tworzenie oczek wodnych i naturalnych basenów i wiele więcej również wchodzi w zakres usług.

ŁATWOŚĆ KONSERWACJI ZACHWYCA NAS OD DZIESIĘCIOLECI. MOIM ZDANIEM DECYZJA O ZAMONTOWANIU PRZECHYLANEJ KABINY W MAŁEJ CIĘŻARÓWCE BYŁA PRZEŁOMOWA. KTOŚ TO DOBRZE PRZEMYŚLAŁ!
Lars Schellheimer, dyrektor zarządzający Schellheimer GmbH

WSZECHSTRONNA KONCEPCJA POJAZDU DLA WSZECHSTRONNYCH PROFESJONALISTÓW W DZIEDZINIE KSZTAŁTOWANIA KRAJOBRAZU

Wszechstronni profesjonaliści potrzebują więc równie wszechstronnej koncepcji pojazdu do swoich zadań transportowych. Jakże pasuje do tego, że FUSO Canter jest pod tym względem prawdziwym „naturalnym talentem”, ponieważ może służyć z idealną konfiguracją do każdego zastosowania w dziedzinie kształtowania krajobrazu. Dzięki praktycznej konstrukcji, dużej ładowności, zwrotności, trzem mocnym wariantom silnika, komfortowi obsługi i jazdy zbliżonemu do samochodu osobowego, szerokiej gamie opcji nadwoziowych i najlepszemu serwisowi stanowi atrakcyjny pakiet całościowy. To sprawia, że Canter jest ekonomicznie bardzo interesujący dla branży, w której transport odgrywa ważną rolę, ale jednocześnie jest to czynnik kosztowy, który musi być uwzględniony.

Lars Schellheimer, który w drugim pokoleniu prowadzi rodzinną firmę, od dawna jest przekonany do FUSO Canter: „Łatwa konserwacja inspiruje nas od dziesięcioleci. Decyzja o umieszczeniu przechylanej kabiny w małej ciężarówce była moim zdaniem przełomowa. Ktoś to dobrze przemyślał” Pierwsza 3,5-tonowa ciężarówka we flocie pozostawiła oczywiście niezatarte wrażenie. Jego przechylana kabina, co w tamtych czasach nie było oczywistością w mniejszych ciężarówkach, umożliwiała łatwe i bez komplikacji uzupełnianie oleju silnikowego lub płynu hamulcowego.

FUSO CANTER DOSTOSOWUJE SIĘ DO ZMIENIAJĄCYCH SIĘ WYMAGAŃ

Dzisiaj sześć FUSO Canter z wywrotką 3-stronną porusza się po drogach w kolorze jasnej trawiastej zieleni Schellheimer GmbH. Nie tylko ze względu na coraz bogatsze portfolio działań, które specjalista od kształtowania krajobrazu i ogrodnictwa wraz ze swoim zespołem oferuje od lat, Lars Schellheimer stawia przede wszystkim na dużą ładowność solidnego Cantera o masie 7,5 t w swoich aktualnych pojazdach. Umożliwia on holowanie ciężkich przyczep: „Jeśli możemy załadować materiał sypki z naszego magazynu już podczas pierwszego wyjazdu na plac budowy rano, oszczędzamy czas i pieniądze. To samo dotyczy ostatniego wykopu tego dnia”.

Dzięki pięciu klasom wagowym od 3,5 t do 8,55 t Canter pokrywa dokładnie lekki tonaż, na który jest szczególnie duże zapotrzebowanie w ogrodnictwie i kształtowaniu krajobrazu. Jest to pierwszy wybór, gdy samochód dostawczy to za mało, ale ciężka ciężarówka to za dużo.

Chociaż kierowcy Cantera w Schellheimer muszą posiadać prawo jazdy klasy C1E ze względu na dodatkową ładowność, FUSO Canter jest szczególnie popularny wśród wielu firm z branży architektury krajobrazu, zwłaszcza w wersji 3,5 t. Do dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 t można go prowadzić z prawem jazdy klasy B, a dzięki rozszerzeniu do klasy BE możliwe jest nawet ciągnięcie przyczepy do 3,5 t (dopuszczalnej masy całkowitej).

WRAŻENIA Z JAZDY I TECHNOLOGIA W FUSO CANTER SĄ BARDZO DOBRE

Mówiąc o tym, Lars Schellheimer często słyszy od swoich pracowników, że FUSO Canter jest prawie tak przyjemny w prowadzeniu jak samochód osobowy, nawet 7,5-tonowa ciężarówka. Opcjonalna automatyczna dwusprzęgłowa skrzynia biegów DUONIC® 2.0 o sześciu przełożeniach sprawia, że jazda jest jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza. Do tego dochodzi wydajny i przyjazny dla środowiska silnik, dzięki któremu Canter zawsze sprawnie przejeżdża z jednego placu budowy na drugi. W zależności od tonażu do wyboru jest 130 KM, 150 KM lub 175 KM. Zamknięty i bezobsługowy filtr cząstek stałych uzupełnia wszystkie warianty silnika. Automatyczna regeneracja filtra cząstek stałych działa niezawodnie, co kierowcy Cantera w Schellheimer mogą potwierdzić z własnego doświadczenia.

7,5-tonowe ciężarówki we flocie Schellheimer mają szeroką na dwa metry kabinę Comfort. Użytkownicy, którzy chcą, aby wymiary były jeszcze bardziej kompaktowe, mogą skonfigurować swojego Cantera w wariantach 3,5t i 6t z wąską, zaledwie 1,7-metrową, pojedynczą kabiną. Jeśli te dwie opcje nie są odpowiednie, bo lepiej jest przewozić materiał i załogę naraz, to Canter z 3,5t lub 7,5t jako Comfort z podwójną kabiną z odpowiednio sześcioma lub siedmioma miejscami siedzącymi z pewnością będzie odpowiedni.

FUSO Canter można dopasować nie tylko na szerokość, ale także na długość. Sześć rozstawów osi, w zależności od tonażu, od 2.500 mm do 4.750 mm oferuje wiele możliwych kombinacji. Pasujące nadwozia platform i wywrotek, klasyka w dziedzinie ogrodnictwa i kształtowania krajobrazu, są dostępne bezpośrednio z fabryki. Na liście opcji Cantera znajduje się również interfejs 24 V oraz przystawki do podłączenia pomp hydraulicznych lub sprężarek. Możliwe są dalsze indywidualne dostosowania, na przykład osłona przeciwsłoneczna lub praktyczna skrzynka na sprzęt i narzędzia.

BLISKOŚĆ KLIENTA I PRAKTYCZNY SERWIS W ZESTAWIE Z CANTER

Lars Schellheimer cieszy się, że Canter może być tak indywidualnie skonfigurowany: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dostosować pojazdy do naszych potrzeb. Ale przy tak dużej liczbie wariantów potrzebujemy też kogoś, kto będzie w stanie udzielić nam fachowej porady. Na szczęście pracownicy Mercedes-Benz są po to, aby nam w tym pomóc.” Pracownicy partnera handlowego Mercedes-Benz Autohaus Allgäu GmbH & Co KG w Kempten nie tylko doskonale doradzają przed zakupem lub leasingiem, ale także zespół posprzedażowy przekonał przedsiębiorcę z firmy zajmującej się kształtowaniem krajobrazu. Pracownia odpowiedzialnego oddziału ma bardzo zorientowane na klienta godziny otwarcia, które można łatwo połączyć z godzinami pracy jego firmy. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi ze strony Mercedes-Benz. Oddział, który się nami opiekuje, pracuje do godziny 22:00 w dni powszednie i do 16:00 w soboty. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ zazwyczaj dysponujemy pojazdami dopiero od piątkowego popołudnia” – mówi Lars Schellheimer.